Komentarze

wróć do menu komentarzy

wróć do archiwum

blog ogólny

Forum Romanum

blog ogólny
26 listopada 2009
Agata Skowron-Nalborczyk

Pieremiacze i siemieniotka
14 listopada zagościł w Polsce po raz pierwszy europejski Tydzień Spotkań Chrześcijańsko-Muzułmańskich. W warszawskiej auli Bobolanum odbyło się spotkanie „Święta w chrześcijaństwie i islamie”: uczestnicy wysłuchali wystąpień katolików i muzułmanów, poznali tradycje oraz zwyczaje związane ze świętowaniem i skosztowali świątecznych potraw - pisze w "Tygodniku Powszechnym" Agata Skowron-Nalborczyk

Idea corocznego Tygodnia Spotkań narodziła się w 1997 r. we Francji w Groupe d’Amitié Islamo-Chrétienne (Grupie Przyjaźni Muzułmańsko-Chrześcijańskiej). Celem tej inicjatywy jest przezwyciężanie stereotypów i tworzenie środowiska przyjaznego dla wzajemnych relacji – każde wydarzenie jest przygotowywane wspólnie przez chrześcijan i muzułmanów. Pierwszy Tydzień odbył się w 2000 r. we Francji, a w ubiegłym roku spotkania miały miejsce także w Niemczech, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Szwecji i Hiszpanii. Wszystkie inicjatywy są zebrane na stronie Tygodnia pod adresem: www.semaineseric.eu.

W tym roku po raz pierwszy Tydzień obchodzono w Polsce, z inicjatywy Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów we współpracy z PWT Bobolanum. Partnerem ze strony muzułmańskiej była największa polska gmina muzułmańska z Białegostoku, a ze strony chrześcijańskiej – Centrum Dialogu Kultur i Religii księży werbistów.

Całość tekstu można przeczytać tutaj.Komentarze:Komentarze niepołączone z portalem Facebook

Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu przez moderatora.

archiwum (236)

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?