Komentarze

wróć do menu komentarzy

wróć do archiwum

blog ogólny

Forum Romanum

blog ogólny
5 listopada 2008
Grzegorz Pac

Mama jest homofobką
Wstydziliście się kiedyś za babcię-antysemitkę? Za wujka-ksenofoba? A ja się wstydzę za matkę-homofobkę. Bo jak mam nazwać postawę Kościoła-matki naszej?

Do tej pory jestem pod wrażeniem decyzji ogłoszonej przez kardynała Grocholewskiego. Do seminariów nie będzie się przyjmować homoseksualistów.

O co właściwie chodzi? Przecież ustawicznie tłumaczy się nam, że homoseksualizm sam w sobie, jako orientacja (choć mamusia tego słowa używać nie lubi) to nic złego. To czemu księża, wszak celibatariusze, a więc z "czynów homoseksualnych" (jak to nazywa Katechizm") siłą rzeczy wyłączeni, nie mogą być homoseksualni?

Tłumaczy się nam, że homoseksualiści są zaburzeni, więc nie mogą być duszpasterzami, duchowymi opiekunami... Przepraszam, nie wierzę. Za dużo historia zna przypadków osób o tej orientacji (wybacz, mamo, na podwórku nauczyłem się tego brzydkiego słowa), potrafiących innych obdarzać troską, współczuciem, mądrych i otwartych. Czy nie takich potrzebujemy duszpasterzy?

Oczywiście zaraz usłyszę o lobby homoseksualnym. No dobrze, ale czy słyszeliście o jakiejś stricte homoseksualnej sprawie w naszym Kościele. Paetz? Moim zdaniem tam problem polegał na wykorzystaniu zależności, a nie homoseksualnym charakterze molestowania - jakby molestował zakonnice, byłoby równie gorszące. Przypadki pedofilskie? No właśnie, chodziło o nieletnich, płeć bez znaczenia.

Tymczasem ja rozmawiam z ludźmi głęboko zranionymi odejściami kapłanów. Do kogo odchodzili? Do ponętnych blondynów? Nie, do kobiet z krwi i kości.

Ja spotykam ludzi, którym przysłowiowe bebechy wywracają się od głupot, które księża mówią na kazaniach. Może zamiast zakazu przyjmowania homoseksualistów wprowadzić zakaz przyjmowania idiotów?

Zamiast zastanawiać się, czy księży ciągnie do kobiet, czy do mężczyzn, zapytajmy, czy ciągnie ich do Boga, czy ciągnie ich do ludzi, czy chcą żyć dobrze i pracować ofiarnie.Komentarze:Komentarze niepołączone z portalem Facebook

Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu przez moderatora.

archiwum (236)

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?