Komentarze

wróć do menu komentarzy

wróć do archiwum

blog ogólny

Forum Romanum

blog ogólny
4 kwietnia 2011
ks. Andrzej Draguła

Bóg na wyciągnięcie ręki
Zamiast Jana Pawła II i Benedykta XVI, mamy Mieczysławę Kordas i Zofię Nosko – wizjonerki kwestionujące nauczanie Kościoła o losie dzieci zmarłych bez chrztu – pisze w „Tygodniku Powszechnym” ks. Andrzej Draguła, członek Rady Naukowej Laboratorium WIĘZI.

Znajomy pastor luterański. ks. Dariusz Lik z Zielonej Góry, przesłał mi broszurę „Chrzest dzieci nienarodzonych”. W mailu napisał zmartwiony: „Nie dyskutuję ze złem aborcji. Tu jesteśmy zgodni. Ale czy godzi się w imię słusznej sprawy wprowadzać odbiorców w błąd? Mam na myśli szczególnie to, że słowa, których nie ma w Biblii, są wkładane w usta Pana Jezusa. Mój Kościół akceptuje i praktykuje chrzest dzieci, ale chrzest dzieci, które się nie narodziły, albo w przyszłości się nie narodzą, praktykowany raz w tygodniu, to zakrawa na magię!”.

Skąd tyle niepokoju w komentarzu pastora? Może to jego luterańska wrażliwość wyrastająca z zasady sola scriptura zareagowała na jakąś katolicką praktykę opartą nie tylko na Słowie Bożym, ale i na Tradycji? Gdy jednak zajrzałem do załącznika, zrozumiałem. Treść pochodząca z katolickiego środowiska, nie ma nic wspólnego ani z nauką Kościoła, ani z Objawieniem.

Modlitwa bez imprimatur

Autorzy, powołując się na orędzie Matki Bożej, namawiają do „chrztu” dzieci nienarodzonych, ofiar aborcji. Chrzest ma się dokonywać „na odległość” przynajmniej raz w tygodniu. „Formuła chrzcielna” brzmi: „Wy, wszystkie, które we dnie i w nocy urodziłyście się martwe i jeszcze się martwe urodzicie. Wy wszystkie, które zostałyście zabite w łonie matek i jeszcze zabite będziecie; wszystkie, które urodzone zmarłyście bez Chrztu Świętego i jeszcze umrzecie, abyście otrzymały życie wieczne przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego. Amen. Ja was, według imion, które Pan Bóg w Swej łaskawości wam da – chrzczę: W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”. Przed wypowiedzeniem tej formuły, a po wyznaniu wiary „kropimy wodą święconą we wszystkich kierunkach”.

Cały tekst można przeczytać tutaj.Komentarze:Komentarze niepołączone z portalem Facebook

Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu przez moderatora.

archiwum (236)

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?