Komentarze

wróć do menu komentarzy

wróć do archiwum

blog Ewy Karabin

Okruchy dnia

blog Ewy Karabin
7 maja 2012

W razie konieczności ustąp miejsca Papieżowi
W chaosie agresywnie atakujących wszechinformacji dobrze jest od czasu do czasu znaleźć jakąś małą podpowiedź, jak żyć. Na ten przykład użyteczną wskazówkę: „Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża, upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek” – wypisaną na wlepce naklejonej oczywiście na rozkładzie jazdy tramwajów na przystanku w mieście Kraków.

skarb

Gdy już upewnisz się, że przystanek stoi tam, gdzie zwykle i uda ci się wsiąść do tramwaju, pamiętaj o tym, że w komunikacji miejskiej obowiązują pewne zasady: „Uwaga! Pasażer ma prawo posiadać maksymalnie dwie nogi”, ale na pociechę wiedz, że „Puszczając poręcz możesz poczuć się jak surfer”, zwłaszcza że „Kasownik na ogół nie stanowi zagrożenia”, choć trzeba wiedzieć, że „Przez pojazd przepływa energia kinetyczna w tę i nazad”. Mimo wszystkich niedogodności polski tramwaj jest jednak najbezpieczniejszym miejscem przebywania: „Tramwaj wyposażony w pole siłowe – w przypadku ataku marsjan nie wysiadać!”.

jeszcze piękniej

Komunikaty powyższej treści pojawiły się najpierw w Łodzi, porozklejane w przestrzeni miejskiej przez tajemnicze siły zrzeszone pod nazwą „Zawiera zawartość”, a następnie zaczęły zalewać cały kraj. Akcję spontanicznie podchwycili rodacy i na własna rękę zaczęli udowadniać, że „Rzeczywistość może istnieć rzeczywiście!”.

kasownik

Cudownie absurdalna akcja miejska, która wciąga. Już dziś, jadąc do domu, miej oczy szeroko otwarte, a nuż trafisz na rarytas i przekonasz się, że „W tym miejscu nigdy nie siedział Krzysztof Krawczyk”!

papieżEwa Karabin poleca:

Dywiz - pismo katolaickie


Komentarze:Komentarze niepołączone z portalem Facebook

Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu przez moderatora.

archiwum (58)

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?