Komentarze

wróć do menu komentarzy

blog ogólny

Kulturalny GPS

blog ogólny
20 lipca 2010
Agnieszka Smarzewska

Pod litewskim niebem. Troki (Trakai)

Tak, to naprawdę baśniowe miejsce – przyznaję, po raz kolejny wspominając Troki. Ta nieduża litewska miejscowość na południowy zachód od Wilna (niecała godzina jazdy autobusem lub samochodem) już w czasach Jagiellonów słynęła jako miejsce polowań, czyli ówcześnie pojętej rekreacji.

czytaj więcej


17 lipca 2010
Marcin Kiedio

Czasoplastikon

W środku czuje się klimat minionych epok. Wnętrza stylizowane na lata dwudzieste, półmrok, lekko wytarte obramowania okularów, do których przytula się głowę – zastanawiałem się kim były osoby, które oglądały zdjęcia z tego samego miejsca co ja.

czytaj więcej


14 lipca 2010
Aleksandra Kozieł

Odskocznia od miasta

Plan był jeden: dużo wycieczek w góry, zero ludzi na szlakach, a na obiad: makaron z sosem i... kiełbaską.

czytaj więcej


12 lipca 2010
Ewa Karabin

Kameralnie

W sezonie wakacyjnym Krakowskie Przedmieście w Warszawie tętni życiem. Tysiące ludzi każdego dnia wydeptuje rytm miasta na okolicznych trotuarach. Wystarczy jednak zboczyć na chwilę z głównej trasy, by znaleźć się w zupełnie innym świecie…

czytaj więcej


8 lipca 2010
Konrad i Hania Sawiccy

Beskidzkie kapliczki

Jest wędrówka. Pot, zmęczenie, pragnienie. W nogach i płucach dziesiątki stromych podejść i uciążliwych zejść. Bywa już nawet tak, że patrzysz tylko pod nogi, żeby się nie potknąć, nie przewrócić. Nawet na podziwianie otaczającego cię górskiego piękna nie masz siły. Coraz częściej myśli uciekają do upragnionego celu – schroniska. Ach, wezmę prysznic, ach zjem pomidorową i naleśniki, a może pierogi z jagodami, ach… Ale jeszcze nie, jeszcze nie teraz, jeszcze kilka wzniesień przed tobą. Teraz jest wędrówka.

czytaj więcej


archiwum (6)

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?