Komentarze

wróć do menu komentarzy

blog ogólny

Mimo wszystko

blog ogólny
25 listopada 2010
Agnieszka Skórzewska

Jeden, święty, powszechny i apostolski

W każdą niedzielę i uroczystości wyznaję w czasie Mszy świętej, że „wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół”. Te słowa co tydzień przypominają mi, dlaczego jestem w Kościele.

czytaj więcej


5 listopada 2010
Przemysław Romański

Dojmująca pustka

Przyznam że kiedy zajrzałem do nowej WIĘZI, zaraz ją odłożyłem, na kiedyś, na potem. „Oni są bardzo łagodni, kompromisowi. Nie chcą niczego zburzyć, niczym zachybotać. Ale może właśnie tego teraz trzeba” – pomyślałem. Kiedy zobaczyłem, że toczy się wokół tego tematu dyskusja, że ten numer nie zamknął kwestii, lecz może otworzył – wtedy w niej zobaczyłem miejsce też dla siebie.

czytaj więcej


2 listopada 2010
Mirosław Cybulski

Wszechwieczna Mądrość

Czuję spokój, gdy jestem wśród kościelnych murów. Czuję tu obecność Boga – Kogoś, kto przewyższa swą wielkością naszą ludzką, zgiełkliwą i coraz okrutniejszą cywilizację. Tu jest wszechwieczna Mądrość, a mądrości towarzyszy najczęściej spokój i cisza.

czytaj więcej


24 października 2010
Ewa Kiedio

Wspólnota dziwnych i pokrzywionych

Wspólnota, ludzie z ich rozdarciami, przez które na wierzch wychodzą najbardziej niepokojące i kłopotliwe fakty; ludzie z ich wzlotami, gdy przez chwilę bywają tak podobni do Stwórcy... Tak pojęty Kościół zajmuje mnie znacznie bardziej niż jego wymiar instytucjonalny, potrzebny wprawdzie każdej większej grupie, aby się zorganizować i funkcjonować, niestanowiący jednak jego sedna.

czytaj więcej


22 października 2010
Maciej Wójcicki

Pielgrzymka zaufania

Życie Kościoła jest pielgrzymką zaufania przez ziemię w pełni Światła i komunii. Kościół napełnia moje życie Dobrem. Dzięki Kościołowi mam pewność, iż moje życie nie jest „po nic”, a Zmartwychwstanie, które głosi, nie jest tylko niespełnionym wytworem wyobraźni.

czytaj więcej


archiwum (11)

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?