Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 13 grudnia 2011

Czas na rekolekcje – zapraszamy do kina!

Film Gunnar szuka Boga potraktować można jako adwentowe rekolekcje. Tytułowy Gunnar – urodzony i wychowany w chrześcijańskiej rodzinie – zagubił kontakt z Bogiem. W swoim dostatnim i dobrym życiu, które wiedzie pośród kochającej rodziny, doświadcza jednak dojmującego braku – uwierającej pustki, która sprawia, że jest właściwie szczęśliwy, a nie po prostu szczęśliwy.

Kiedy przyjaciel prześle mu fotografie koptyjskich mnichów z klasztoru św. Makarego w Egipcie, zapragnie ich odwiedzić. Gunnara zachwyciły promieniujące światłem twarze mnichów. Z ekipą filmową wyrusza do Egiptu z nadzieją, że pośród ascetycznie żyjących mnichów spotka Boga. I z lękiem – co będzie, jeśli mnisze życie zanadto się mu spodoba? Film zaprasza nie tylko do wewnętrznej podróży, jest również okazją do wejścia za mury jednego z najstarszych chrześcijańskich klasztorów. W założonym w IV w. na pustyni klasztorze św. Makarego (Deir Abu Makaria) mnisi żyją dziś duchowością starożytnych Ojców Pustyni.

Ci, którzy chcieliby wejść do klasztornej celi i spojrzeć w twarz jednemu z mnichów, mają dzięki filmowi Gunnara Halla Jensena szansę. Zapraszamy 13 grudnia do warszawskiego kina Luna na godz. 20.15. Do rozdania mamy 14 pojedynczych zaproszeń, które otrzymają pierwsze osoby, które prześlą pod adresem laboratorium@wiez.pl maila z tytułem „Filmowe rekolekcje”.

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?