Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 14 stycznia 2012

Zapraszamy na IX Zjazd Gnieźnieński

Już wkrótce – w dniach 16-18 marca 2012 r. – odbędzie się IX Zjazd Gnieźnieński. Laboratorium WIĘZI jest jednym z jego współorganizatorów.

Tym razem Zjazd obraduje pod hasłem „Europa obywatelska. Rola i miejsce chrześcijan”, a poświęcony jest znaczeniu religii w społeczeństwie obywatelskim współczesnej Europy. Będzie to ekumeniczne międzynarodowe zgromadzenie chrześcijan przekonanych, że współczesna demokracja potrzebuje religii – jako źródła kapitału społecznego i nauczyciela wartości, które są fundamentem wolnego społeczeństwa.

Uczestnicy Zjazdu będą mieli szansę spotkania m.in. z prezydentem Bronisławem Komorowskim, s. Małgorzatą Chmielewską, ks. prof. Tomášem Halíkiem, kard. Kazimierzem Nyczem, Janiną Ochojską, Jerzym Owsiakiem, ks. Jackiem Stryczkiem, o. Ludwikiem Wiśniewskim. Będzie też można wziąć udział w ekumenicznych modlitwach, w Warsztatach Obywatelskich praktycznie uczących, jak być dobrym chrześcijaninem i dobrym obywatelem oraz w niezwykłym koncercie Stanisława Sojki i Zespołu Piosenki Naiwnej (osoby z niepełnosprawnością intelektualną) „Aby żyć – siebie samego trzeba dać”.

Na stronie internetowej Zjazdu znaleźć można wszystkie szczegółowe informacje, zwłaszcza o programie oraz o rekrutacji uczestników.

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?