Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 13 lutego 2012

Mini-multi-kulti

Prezentujemy Państwu nowy blog na stronie Laboratorium WIĘZI Mini-multi-kulti, czyli minutowe dialogi Atrakcyjnej Arabessy i Jasia Humusa, który w formie przystępnych minirozmów opowiada o wielokulturowości i migracji na styku świata arabskiego i Europy.

Mini-multi-kulti, czyli minutowe dialogi Atrakcyjnej Arabessy i Jasia Humusa to międzynarodowy projekt, którego kolejne odsłony publikowane są jednocześnie po polsku, arabsku i niemiecku. Pod pseudonimami autorów kryją się:

Atrakcyjna Arabessa – Rana Siblini – pochodzi z Bejrutu. Jest edukatorką i filolożką-arabistką. Od jesieni 2010 mieszka w Niemczech. Na uniwersytecie w Münster pisze doktorat o nostalgii w arabskiej poezji emigracyjnej okresu średniowiecza.Jaś Humus – Stanisław Strasburger – jest pisarzem, publicystą i animatorem kultury, specjalizującym się w zagadnieniach wielokulturowości. Pochodzi z Warszawy. Na co dzień przemieszcza się między Kolonią, Bejrutem i swoim rodzinnym miastem.
W tym tygodniu przedstawiamy dwa pierwsze dialogi, a od nastepnego tygodnia w każdą środę będziemy zamieszczać nowy odcinek.

Zapraszamy do lektury!

Wpisy na blogu można znaleźć tutaj.

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?