Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 18 lutego 2012

Ach, ta dzisiejsza młodzież...

Dominikańska Szkoła Wiary przy wrocławskim klasztorze dominikanów zaprasza na kolejny wykład, tym razem gośćmi będą Ewa Kiedio i Ewa Karabin, członkinie Zespołu Laboratorium WIĘZI, które wygłoszą wykład „Młodzież – świat bez wartości?”. Cykl wykładów DSW objęty jest patronatem WIĘZI.

W jednym ze swoich skeczy kabaret Potem stwierdza, że młodzież dzieli się na dobrą i „achtędzisiejszą”. Ta druga kategoria pojawia się w wypowiedziach starszego pokolenia częściej, a twierdzeniu temu towarzyszy westchnienie za „starymi, dobrymi czasami”, w których zawsze było lepiej, bardziej kolorowo, lata były gorętsze, a trawa bardziej zielona. Oczywiście za kilkadziesiąt lat nasze czasy też staną się przedmiotem podobnych tęsknot, bo w taki właśnie sposób nieubłaganie działa mechanizm pamięci. Może zatem warto już dziś, gdy mamy po 20, 30 lat, dostrzec w naszym „tu i teraz” twórczy, na wskroś chrześcijański potencjał, który każdego dnia daje nam setki szans na budowanie lepszego świata, na realizację swoich pasji, na tworzenie pięknych, głębokich relacji z innymi ludźmi. Jak konstruktywnie możemy przemieniać rzeczywistość? Czy nowe trendy kulturowe muszą być zagrożeniem? Co my, młodzi chrześcijanie, możemy zaproponować światu?

Ewa Kiedio
ur. 1984. Absolwentka filologii polskiej UW, redaktor w Wydawnictwie WIĘŹ. Autorka reportaży w książce Pamięć, która łączy. Polscy chrześcijanie w dialogu z Żydami i judaizmem. Publikowała w WIĘZI i „Tygodniku Powszechnym”. Prowadzi blog Tuż obok. Mieszka w Warszawie. Jej teksty można przeczytać tutaj.

Ewa Karabin
ur. 1983. Teolożka, sekretarz Laboratorium WIĘZI, redaktorka WIĘZI. Członkini Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów (należy do Komisji Rewizyjnej Rady) oraz stowarzyszenia „Amicta Sole”. Współautorka książki Pamięć, która łączy. Polscy chrześcijanie w dialogu z Żydami i judaizmem. Przygotowuje doktorat z teologii moralnej na temat antysemityzmu w Marcu ‘68. Prowadzi blog Zbiornik myśli. Mieszka w Warszawie. Jej teksty można przeczytać tutaj.

Spotkanie odbędzie się 18 lutego (sobota) o godz. 17.00 w starym refektarzu klasztoru dominikanów we Wrocławiu (pl. Dominikański 2, wejście od ul. Janickiego).

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?