Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 9 kwietnia 2012

Rekolekcje Tezeusza

Zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które przygotował dla internautów portal Tezeusz. Wśród autorów znajdują się członkowie Zespołu Laboratorium WIĘZI – ks. Andrzej Draguła (3-4 kwietnia), Ewa Karabin (7 kwietnia) i Ewa Kiedio (26 marca).

Od organizatorów:

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne „Tezeusza” odbędą się w dniach 25 marca – 8 kwietnia. Chcielibyśmy je poświęcić przede wszystkim refleksji nad wiernością Kościołowi. Nad tym, czy my jako świeccy i osoby duchowne czujemy się zadomowieni w Kościele i czy nasze zaangażowanie w życie wspólnoty wiernych może stać się przedmiotem osobistego i rzetelnego rachunku sumienia. Chcemy zatrzymać się i zastanowić, chcemy przypomnieć, że wierni myśląc „kościół”, nie powinni zatrzymywać się tylko na jego instytucjonalnym wymiarze, ale widzieć w nim przede wszystkim wymiar wspólnotowy. Zróbmy zatem rachunek z mojej osobistej wierności wspólnocie uczniów Chrystusa. Zbadajmy samych siebie - czy jesteśmy zdrowymi czy chorymi członkami Mistycznego Ciała Chrystusa?

Pragniemy także włączyć w nasze rekolekcje wątek ekumeniczny. Hasło roku duszpasterskiego „Kościół naszym domem” warto przemyśleć nie tylko w kontekście wyzwań i problemów w Kościele katolickim, ale też w Kościele rozumianym jako wspólnota ludzi wierzących w Chrystusa, niezależnie od tego, którego wyznania Kościoły są naszym domem. Być może warto pogłębić w tym roku refleksję o poziom współpracy wiernych i duszpasterzy różnych wyznań na rzecz ewangelizacji. Warto zastanowić się nad zmianą tych relacji i nastawienia, pamiętając o wspólnym celu naszej ziemskiej wędrówki, jakim jest zbawienie.

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?