Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 12 kwietnia 2012

Przyznano nagrodę "Ślad" im. bp. Jana Chrapka

Z radością informujemy, że laureatem tegorocznej nagrody „Ślad” im. bp. Jana Chrapka został, zaprzyjaźniony z WIĘZIĄ, Jacek Moskwa, autor m.in. wywiadu rzeki z Zofią Morawską Nie mów o mnie. Z Zofią Morawską spotkania w Laskach.

Kapituła nagrody „Ślad” przyznała nagrodę Jackowi Moskwie „za równie obszerną, co wnikliwą biografię Droga Karola Wojtyły oraz poruszające publikacje upamiętniające dzieło Lasek”.

Laureat nagrody „Ślad” Jacek Moskwa z redaktor książki Nie mów o mnie Ewą Kiedio

Jacek Moskwa – pisarz i dziennikarz. W latach 1990–2005 pracował jako korespondent polskiej telewizji, radia i prasy w Rzymie i Watykanie. Napisał m.in. mikropowieść Pątnicy, biografię Antoni Marylski i Laski, tom rozmów z ks. Janem Zieją Życie Ewangelią oraz kilka książek o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II, wśród nich czterotomową Drogę Karola Wojtyły.

Wśród tegorocznych nominowanych znajdował się także asystent kościelny Towarzystwa WIĘŹ, ks. Andrzej Luter, którego jury doceniło „za styl duszpasterskiej aktywności w świecie dziennikarskim oraz gorzką, ale jakże trafną diagnozę stanu polskich mediów na łamach miesięcznika «Więź»”.

Na zdjęciu od prawej: Jacek Moskwa, ks. Andrzej Luter, Marcin Jakimowicz, Grzegorz Górny, Marcin Przeciszewski i Małgorzata Starzyńska

„Ślad” jest nagrodą dziennikarzy dla dziennikarzy i innych ludzi mediów. Kapituła nagrody uformowała się w 2001 r., bezpośrednio po śmierci biskupa. Główną ideą nagrody jest przybliżanie i promowanie osób, których działalność przyczyniła się w sposób znaczący do budowania kultury prawdy, porozumienia i dialogu. Symbolem nagrody jest statuetka Gustawa Zemły, przedstawiająca zbliżające się do siebie dwie dłonie.

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?