Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 20 kwietnia 2012

Europa: poczatek czy koniec kryzysu?

Zapraszamy Państwa na debatę „Europa: początek czy koniec kryzysu ?” z udziałem Tadeusza Mazowieckiego, ks. Tomáša Halíka, Macieja Zięby OP, Ludwika Wiśniewskiego OP. Prowadzenie rozmowy: Tomasz Dostatni OP.

Cztery zaproszone osoby do dyskusji z czterech powodów.

Tadeusz Mazowiecki – pierwszy niekomunistyczny premier po 1989 roku, obchodzący w tych dniach swoje 85. urodziny.

Ks. Tomáš Halík – filozof i teolog, prezydent Chrześcijańskiej Akademii w Pradze. Wiele jego książek ukazało się w Polsce. Cierpliwość wobec Boga. Spotkanie wiary z niewiarą – uznana została za najlepszą książkę teologiczną w Europie na kongresie teologicznym w Wiedniu w 2011 roku.

Maciej Zięba – dominikanin. Teolog. Prowincjał Polskich Dominikanów w latach 1998–2006. Dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku o latach 2007–2010. Autor wielu książek, ostatnio wydał: Nieznane, niepewne, niebezpieczne? Szkice o Europie, PIW 2011.

Ludwik Wiśniewski – dominikanin. Wieloletni, legendarny duszpasterz akademicki w Gdańsku, Lublinie, Wrocławiu, Krakowie, Petersburgu. W ostatnich dniach wyszła książka Bożeny Szaynok: Duszpasterz. Rozmowy z Ludwikiem Wiśniewskim, Znak 2012.

Tomasz Dostatni – dominikanin, prezes Fundacji „Ponad granicami”.

Polityk, filozof, teolog i duszpasterz – podzielą się swoimi uwagami o kryzysie; jest czy go nie ma? Jak wpływa na nasze myślenie, patrzenie na świat, na Kościół, na nasze codzienne życie w Polsce i w Europie? Należy się go bać? Co z nim robić? Te i inne pytania będą punktem wyjścia do rozmowy.

Organizatorami są: Duszpasterstwo akademickie oraz dominikańska Fundacja „Ponad granicami”.

piątek 20 kwietnia 2012, godz. 19.00
sala prowincjalska
klasztor dominikanów ul. Freta 10
Stare Miasto – Warszawa.

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?