Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 24 listopada 2012

30 lat L'Arche w Polsce

W roku 2012 wspólnoty L’ARCHE obchodziły jubileusz 30-lecia obecności w Polsce. Ten rok to także rocznica dla Ruchu Wiara i światło, który działa na świecie od 40 lat. 24 listopada L’ARCHE oraz Ruch Wiara i Światło będą świętować wspólnie.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 14.00 w Auli Jana Pawła II w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Wspólnot L’ARCHE, Wiary i Światła oraz zaproszeni goście. Uroczystość uświetni Zespół Piosenki Naiwnej ze Szczecina – grupa składająca się ze sprawnych i niepełnosprawnych intelektualnie solistów i muzyków wykonujących własne utwory z gatunku piosenki poetyckiej. Treścią spotkania będzie podsumowanie działań oraz podziękowanie osobom wspierającym. Kulminacyjnym punktem będzie dziękczynna, podsumowująca jubileusz Msza Św. o godz. 16.30 w Bazylice. Celebrze przewodniczyć będzie Ks. Biskup Antoni Długosz, opiekun wspólnot z ramienia Episkopatu Polski.

30 lat L'ARCHE w Polsce

W uroczystości udział weźmie kilkanaście wspólnot Wiary i Światła, wszystkie polskie Wspólnoty L’ARCHE oraz zaproszeni goście, w tym Wspólnota Betlejem z Jaworzna, Fundacja Brata Alberta z Radwanowic, Caritas. Organizatorzy liczą także na obecność członków Komitetu Honorowego Fundacji L’ARCHE, czyli wybitnych przedstawicieli świata nauki, sztuki, mediów i duchowieństwa, a także instytucji rządowych i samorządowych.

Obchody zorganizowane będą w dniu 24 listopada 2012 (sobota) w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach.

Uroczystości jubileuszowe zostały objęte patronatem WIĘZI.

Zapraszamy na stronę internetową fundacji L’ARCHE

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?