Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 9 grudnia 2012

Rekolekcje adwentowe Tezeusza

Zapraszamy do udziału w rekolekcjach adwentowych, które dla swoich czytelników przygotował portal Tezeusz.pl w dniach 9–23 grudnia. Wśród autorów członkowie Laboratorium WIĘZI: Ewa Kiedio i ks. Andrzej Draguła.

Organizatorzy piszą:
„Po raz dziewiąty organizujemy Rekolekcje Adwentowe Tezeusza. Tym razem odbywają się one w Roku Wiary. Proponujemy, aby tekstem przewodnim naszych rozważań stała się opowieść o uzdrowieniu niewidomego od urodzenia (J 9,1–41) – o spotkaniu Boga i człowieka, które całkowicie zmienia ludzkie życie, ale też trafia na niedowierzanie, podejrzliwość, lekceważenie i dlatego wymaga od człowieka dawania trudnego świadectwa. Tytułem naszych tegorocznych rekolekcji są słowa, które uzdrowiony człowiek wypowiedział wobec Jezusa «Wierzę, Panie!».

Niech tegoroczne rekolekcje adwentowe staną się dla nas czasem refleksji nad naszymi osobistymi spotkaniami z Bogiem. Co one zmieniają w naszym życiu? Po co są nam potrzebne? Jak możemy opowiadać o nich innym ludziom, niekiedy będącym od Boga bardzo daleko?”

Codzienne refleksje można będzie przeczytać na stronie tezeusz.pl

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?