Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 11 stycznia 2013

Boska telewizja

W sieci wystartowała Telewizja Boska TV. Jest projektem powstałym w gronie kilku osób ze stacji Religia.tv, które przez pięć lat istnienia tej telewizji tworzyły jej programy, m.in.: Między sklepami, Bóg w wielkim mieście, Ludzie na walizkach, Gotowych na śmierć?, Rozmównica.

Jak podaje KAI, po decyzji władz Grupy ITI o zawieszeniu produkcji własnych Religia.tv od stycznia 2013 roku powstał pomysł kontynuacji produkcji prezentujących treści chrześcijańskie i ewangeliczne poza strukturą Religia.tv.

Pomysłodawcy nowej inicjatywy zwracają uwagę, że do kontynuacji działalności w sieci zachęcały ich sygnały od widzów Religia.tv, którzy nie chcieli rozstawać się z ulubionymi programami i prowadzącymi. Gotowość wzięcia udziału w nowym projekcie wyraziły także osoby duchowne, które prowadziły programy Religia.tv i zyskały dużą popularność wśród widzów.

Intencją twórców kanału jest promowanie w mediach treści chrześcijańskich i ewangelicznych realizowanych w nowoczesnej, telewizyjnej formie, ze szczególną dbałością o jakość merytoryczną i techniczną przygotowywanych programów.

Jak deklarują twórcy nowej inicjatywy, start projektu w internecie nie wyklucza w przyszłości starań o obecność na antenie telewizyjnej i w sieciach kablowych oraz podjęcia działalności w zakresie produkcji multimediów. Ambicją twórców kanału jest prezentowanie treści duchowych również z udziałem popularnych ludzi mediów oraz osób powszechnie znanych, podzielających te same wartości i uznających tego rodzaju produkcje za ważny medialny przekaz.

Boska TV jest przedsięwzięciem prywatnym. Nie stoi za nim żadna grupa medialna. „Przekonanie twórców Boska TV o konieczności obecności treści chrześcijańskich w mediach, poparte wieloletnim doświadczeniem pracy w telewizji, było główną przesłanką do powołania do życia tego projektu” – deklarują autorzy inicjatywy. Wsparciem formalnym Boska TV i źródłem finansowania kanału ma być Fundacja 21 gramów, która rozpoczęła działalność wraz z kanałem.

Głównymi pomysłodawczyniami kanału Boska TV i założycielkami Fundacji są:

Jolanta Gwardys – producentka, scenarzystka; absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi; przez wiele lat związana z TVP, a w ostatnich latach także z TVN i TVN Style; w latach 2003-2006 Sekretarz Programowy TVP Łódź; od kwietnia 2007 do listopada 2012 w Religia.tv producentka i scenarzystka programów Szymona Hołowni Między Sklepami, Ludzie na walizkach, Bóg w wielkim mieście, Gotowi na śmierć.

Anna Wasiewicz – dziennikarka; absolwentka Instytutu Nauk Politycznych UW; przez kilkanaście lat związana z TV4; od września 2007 do listopada 2012 w Religia.tv; wydawca programu Rozmównica, redaktor programów Szymona Hołowni Między Sklepami, Ludzie na walizkach, Bóg w wielkim mieście, Gotowi na śmierć.

Właścicielem kanału jest Fundacja 21 gramów. W skład jej Rady Nadzorczej wchodzą Jolanta Gwardys i Anna Wasiewicz.

Radę Programową Fundacji tworzą:

ks. Grzegorz Strzelczyk – prezbiter Archidiecezji Katowickiej, doktor teologii, mieszka w Katowicach,
o. Paweł Gużyński OP – dominikanin, przeor klasztoru dominikanów w Łodzi,
o. Wojciech Jędrzejewski OP – dominikanin, rekolekcjonista, mieszka w Łodzi,
o. Paweł Krupa OP – dominikanin, historyk mediewista, studiował w Krakowie, Paryżu i Rzymie, od 1997 roku członek Commissio Leonina przygotowującej krytyczne wydanie dzieł św. Tomasza z Akwinu, od 2010 roku dyrektor Instytutu Tomistycznego, mieszka w Warszawie,
o. Jordan Śliwiński OFCap – kapucyn, doktor filozofii, adiunkt w Katedrze Lingwistyki Komputerowej Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowca kapucyńskiego Wyższego Seminarium Duchownego, Dyrektor Szkoły dla Spowiedników, mieszka w Krakowie.

Redakcja Boska TV
mail: redakcja@boskatv.pl

Fundacja 21 gramów
mail: 21gramow@boskatv.pl

Wszystkie programy można obejrzeć na stronie www.boskatv.pl i kanale youtube: BoskaTVpl

tk / br, Warszawa

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?