Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 10 stycznia 2013

Konkurs książkowy!

Słowa i światy

Nakładem wydawnictwa JanKa, pod patronatem WIĘZI, ukazała się książka Słowa i światy zawierająca rozmowy Janiny Koźbiel z 14 pisarzami. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są trzy egzemplarze tej niezwykłej publikacji.

Autorka rozmów mówi o książce:

Pisarz to ten, kto wydaje się ekspertem od słowa. Czyni je przecież narzędziem poznania, zwraca je ku ludziom. Nawet jeśli nie chce o słowie mówić, ujawnia wobec niego stosunek w swojej twórczości. W niej widać, czy powierza się słowu z oddaniem, czy stara się nad nim zapanować. Ufa mu czy jest wobec niego podejrzliwy.

Książka jest wyborem moich rozmów z pisarzami i o pisarzach. Jest nie tylko świadectwem fascynacji ich twórczością, ale i zapisem prób przedarcia się do ich światów, emocji, tajemnic – ludzkich i czysto warsztatowych. Wierzę, że utrwalone próby mogą stać się podnietą do niejednej refleksji na temat roli słowa, roli spotkania człowieka z człowiekiem i dramaturgii rozmowy. Czytanie tej książki stać się może twórcze i służyć Dobru, jeśli towarzyszyć mu będzie przekonanie, które wypowiedział Józef Tischner: „Przystępując do opisu doświadczenia spotkania, dotykamy granicy języka (...). Jesteśmy więc skazani na metaforę. Prawda o drugim człowieku jest czymś niesłychanie kruchym i nietrwałym”.


Część wywiadów była pierwotnie drukowana w naszym piśmie. Aby zdobyć książkę Słowa i światy, trzeba wymienić choć dwóch pisarzy, z którymi na łamach WIĘZI rozmawiała Janina Koźbiel. Odpowiedzi prosimy przesyłać drogą mailową na adres: laboratorium@wiez.pl do wtorku, 15 stycznia, do północy, w tytule maila umieszczając słowo „JanKa”. Nazajutrz rozlosujemy trójkę laureatów.

Zapraszamy!

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?