Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 28 stycznia 2013

WIĘŹ wiosna 2013

Wiosenna WIĘŹ – ta sama, ale nie taka sama. Zaczynamy ukłonem w stronę „Więziowej” tradycji – sięgamy do źródeł katolicyzmu otwartego, ale na nich się nie zatrzymujemy. Czy wobec licznych sporów i nieporozumień nagromadzonych wokół tego terminu nie należy dziś od nowa odczytać idei bliskich założycielom naszego pisma?

W nowej odsłonie WIĘZI znajdzie się także miejsce na bliskie nam zawsze sprawy społeczne. W numerze wiosennym przesyceni medialnym akcentowaniem podziałów, które różnicują polskie społeczeństwo na dwa plemiona, postanowiliśmy zastanowić się, co (a może: czy coś jeszcze?) łączy Polaków.

W WIĘZI nie może oczywiście zabraknąć tematów dotyczących kultury. W pierwszym numerze przyglądamy się wszechobecnej popkulturze i starając się uniknąć łatwych ocen, pytamy: jeśli nie popkultura, to co?

Nowa, grubsza (240 stron!) WIĘŹ to także nowe działy: zapraszamy Państwa do odczytywania „liter na piasku” wraz z trapistą o. Michałem Ziołą, do śledzenia „rozmów na dziedzińcu”, które otwiera fascynująca dyskusja pisarki Olgi Tokarczuk z teolożką Elżbietą Adamiak na temat... Maryi. Zachęcamy do „czytania świata” – w tym numerze o Sarajewie, mieście zbudowanym na liniach, opowiada Marcin Żyła. Ponadto w wiosennej WIĘZI nad „rzeczami (nie)pospolitymi” zastanawia się Aleksander Hall, a o. Laurence Freeman OSB na nasze specjalne zaproszenie wprowadza nas w tajniki medytacji chrześcijańskiej.

Jest co czytać – nawet przez cały kwartał.

Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.

Najwygodniejsza droga do lektury WIĘZI to prenumerata. Więcej informacji tutaj.

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?