Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 11 kwietnia 2013

WIĘŹ na Targach Wydawców Katolickich

Serdecznie zapraszamy Państwa do stoiska WIĘZI (nr 39) w czasie Targów Wydawców Katolickich, które w tym roku odbędą się w dniach 11–14 kwietnia w Arkadach Kubickiego w Warszawie. Będzie to okazja do skorzystania z licznych bardzo korzystnych rabatów, a także spotkania z naszymi Autorami: ks. Andrzejem Dragułą, ks. Janem Kaczkowskim i Jackiem Moskwą. Poniżej znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat:

  • naszych nowości książkowych;
  • godzin podpisywania książek przez Autorów;
  • spotkania towarzyszącego wydaniu książki ks. Andrzeja Draguły „Bluźnierstwo. Między grzechem a przestępstwem”.
  • Nasze nowości

    Ks. Andrzej Draguła, „Bluźnierstwo. Między grzechem a przestępstwem”
    Doda, Nergal, Maria Peszek, Pussy Riot, Dorota Nieznalska... Przykłady tych, którzy oskarżani byli o obrazę uczuć religijnych, można by mnożyć. Ks. Andrzej Draguła zastanawia się w swojej książce nad granicami wolności w sztuce i obserwuje ewolucję pojęcia „bluźnierstwo”. Czy Boga rzeczywiście można obrazić, czy to my sami czujemy się obrażeni? Jak miałoby odnosić się do tego prawo? Tego typu pytania autor podejmuje, odwołując się do konkretnych przypadków i orzecznictwa sądu.

    „Szału nie ma, jest rak”, z ks. Janem Kaczkowskim rozmawia Katarzyna Jabłońska
    Niektórzy wieścili mu, że będzie karykaturą księdza. Niespełna jedenaście lat jego kapłaństwa to m.in. stworzenie domowego hospicjum, potem budowa od podstaw hospicjum stacjonarnego; organizacja Areopagów etycznych – letnich warsztatów dla studentów medycyny; praca katechety w szkole, gdzie ani uczniowie nie oszczędzali jego, ani on ich. 1 czerwca 2012 r. zdiagnozowano u niego nowotwór mózgu. Teraz, po dwóch operacjach, poddawany kolejnym chemioterapiom, nadal pracuje na rzecz hospicjum i służy jego pacjentom. Wspiera też swoich dawnych uczniów i wychowanków – niejednemu z nich pomógł wyprostować życie. Mówi, że jest „otwarty na cud”, ale jednocześnie przygotowuje się na to, żeby „dobrze przeżyć swoją śmierć”.

    Jacek Moskwa, „Antoni Marylski i Laski”
    Antoni Marylski (1894-1973) przez większość swojego życia związany był z Towarzystwem Opieki nad Ociemniałymi w Laskach − wspierał w tym dziele Matkę Elżbietę Czacką i Ojca Władysława Korniłowicza. Przedstawiając jego sylwetkę, Jacek Moskwa rysuje barwny obraz, w który wkomponowuje się nie tylko świadectwo ofiarnej służby drugiemu oraz wrażliwość na sprawy ducha, ale także wrzenie intelektualne właściwe dla środowiska Lasek, dowcip i kresowa fantazja.



    Godziny podpisywania książek przez Autorów:
    Ks. Andrzej Draguła: sobota 13 IV, g. 12–13,
    Ks. Jan Kaczkowski i Katarzyna Jabłońska: sobota 13 IV, g. 16–17,
    Jacek Moskwa: niedziela 14 IV, g. 12–13.

    Dyskusja o książce ks. Andrzeja Draguły „Bluźnierstwo”
    Serdecznie zapraszamy na spotkanie podejmujące temat bluźnierstwa, profanacji i obrazy uczuć religijnych. Punktem wyjścia do dyskusji będzie nowo wydana książka ks. Andrzeja Draguły „Bluźnierstwo. Między grzechem a przestępstwem”. W rozmowie udział wezmą: Tomasz Cyz (autor książki „Pasja 20, 21. Powroty Chrystusa”), ks. Andrzej Draguła, Jacek Potulski (specjalista z zakresu karnoprawnej ochrony wolności słowa). Prowadzenie: Zbigniew Nosowski, redaktor naczelny WIĘZI.
    12 kwietnia 2013, g. 18.30, Kościół Środowisk Twórczych, Warszawa, pl. Teatralny 20

    powrót

    Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?