Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 14 maja 2013

Dni Społeczne we Wrocławiu

Dni Społeczne

Już jutro, 14 maja 2013 r. w panelu dyskusyjnym pt. „Z dużej chmury mały deszcz, czyli dlaczego z 90% katolików 15% przystępuje do Komunii”, który odbywa się w ramach Dni Spolecznych we Wrocławiu, wystąpią członkowie Laboratorium WIĘZI: Elżbieta Adamiak i ks. Andrzej Draguła.

Organizatorzy piszą:

„Idea Dni Społecznych wywodzi się z Duszpasterstwa Akademickiego Dominik (oraz działającego przy nim Projektu Jota), a także Fundacji Sapere Aude. Jest ona nawiązaniem do Tygodni Społecznych organizowanych we Wrocławiu w latach 80. Wydarzenie to, będące kilkudniowym cyklem spotkań i debat, cieszyło się wówczas dużym zainteresowaniem Wrocławian.

Chcemy, aby także i teraz Dni Społeczne stały się okazją do wymiany poglądów, myśli i spostrzeżeń – prawdziwej debaty na tematy nurtujące współczesnego, aktywnego obywatela. W tym celu zaprosiliśmy wspaniałych gości – znanych ludzi ze świata mediów, kultury, polityki, nauki i show biznesu. Prelegenci podzielą się z nami swoim doświadczeniem i wiedzą, zainspirują nas również do przemyśleń i działania”.

Piątego dnia tematem dyskusji jest Kościół. O godz. 17.00 zacznie się panel „Z dużej chmury mały deszcz, czyli dlaczego z 90% katolików 15% przystępuje do Komunii” z udziałem dr. Tomasza Terlikowskiego, dr hab. Elżbiety Adamiak, ks. dr. hab. Andrzeja Draguły, o. Ludwika Wiśniewskiego OP.

Na godz. 19.00 zaplanowana jest druga debata: „Wiatr wieje tam gdzie chce! Czy spadek ilości powołań to problem? Dla kogo?” z udziałem o. Józefa Puciłowskiego OP, o. Pawła Gużyńskiego OP i o. Macieja Zięby OP.

Obie debaty odbędą się w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego, Plac Katedralny 1 we Wrocławiu.

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?