Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 22 czerwca 2013

Imieniny Jana Kochanowskiego

Zapraszamy serdecznie do stoiska WIĘZI (nr 8) w trakcie imprezy plenerowej „Imieniny Jana Kochanowskiego”, które świętować będziemy 22 czerwca w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Przygotowaliśmy dla Państwa bardzo korzystne rabaty i wiele innych atrakcji:

• 13.00-14.00 − otwarte spotkanie klubu czytelniczego Kolacje Literackie z Antonim Liberą, autorem wydanego przez WIĘŹ zbioru opowiadań „Niech się panu darzy” (miejsce: imieninowa kawiarenka Tarabuka)
• 14.00-15.00 − Antoni Libera podpisuje książki w stoisku WIĘZI
• 15.00-17.00 − redaktorzy WIĘZI zapraszają czytelników do rozmowy przy kawie i ciastku w naszym stoisku
• 17.00-18.00 − Andrzej Dobosz podpisuje swoją książkę „Ogrody i śmietniki” w stoisku WIĘZI

W poprzednim roku impreza cieszyła się wielką popularnością. O tegorocznej edycji Biblioteka Narodowa, organizator Imienin, pisze tak:

„Zaczynamy w południe 22 czerwca w Ogrodzie Saskim! Janowi Kochanowskiemu i jego poezji będzie towarzyszył gość specjalny – Julian Tuwim. Jego Bal w Operze – w formie premierowej wideoinstalacji – wykona Jan Peszek. Na czas Imienin Ogród Saski zamieni się w wielki salon literacki. Przy stoiskach wydawnictw spotkamy ulubionych autorów i kupimy ich książki. Tradycyjnie odbędzie się Mecz Poetycki − tym razem bitwa między aktorami rozegrana zostanie na wiersze Juliana Tuwima. Dla szukających mniej tradycyjnych form obcowania z literaturą przygotowaliśmy slam poetycki, improwizacje literackie teatru Klancyk, a przede wszystkim dużo kocy i leżaków umilających chwilę odpoczynku z książką. Dla dzieci odbędą się podchody i warsztaty tworzenia książki. Atmosferę pikniku zapewni udział warszawskich restauracji i kluboksięgarni. W tym roku będziemy mieli również niezwykłą przyjemność posłuchać rozmowy wybitnych polskich poetów - Julii Hartwig, Ryszarda Krynickiego, Jacka Napiórkowskiego i Jarosława Mikołajewskiego. O twórczości Juliana Tuwima będzie również mówił Piotr Matywiecki. Obie rozmowy poprowadzi Jarosław Mikołajewski − kurator literacki tegorocznych Imienin.

Więcej informacji i szczegółowy program na stronie Biblioteki Narodowej.

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?