Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 11 września 2013

„Europa z dwóch stron Odry” na żywo w Berlinie

Kwartalnik WIĘŹ, Akademia Katolicka w Berlinie oraz Fundacja Konrada Adenauera w Polsce zapraszają do Berlina na dyskusję poświęconą historii polsko-niemieckiego pojednania w ramach projektu „Europa z dwóch stron Odry”.

Dyskusja panelowa „Polsko-niemieckie pojednanie: inspiracja dla Europy?” z udziałem dr. Jörga Lüera, zastępcy prezesa Fundacji Maksymiliana Kolbe (niemiecka komisja Justitia et Pax) oraz prof. Jana M. Piskorskiego, historyka i eseisty, pracownika naukowego Uniwersytetu Szczecińskiego, będzie moderowana przez dr. Roberta Żurka z kwartalnika WIĘŹ.

Projekt „Europa z dwóch stron Odry” jest wspólną inicjatywą WIĘZI i Fundacji Konrada Adenauera w Polsce i ukazuje się od roku 2013 w kwartalniku WIĘŹ. Autorzy polscy i niemieccy w dwugłosie omawiają i analizują aktualne polityczne, religijne, gospodarcze i społeczne problemy Europy. W jesiennym numerze WIĘZI polecamy tekst dr. Jörga Lüera Uczyć się pojednania od Polaków i Niemców? oraz głos prof. Jana M. Piskorskiego Partnerzy trudni do naśladowania.

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt z organizatorami w Berlinie: information@Katholische-Akademie-Berlin.de

Dalsze informacje dostępne są również na stronie Akademii Katolickiej w Berlinie

środa, 11 września 2013, godz. 19.00
Akademia Katolicka
Hannoversche Str. 5, Berlin

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?