Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 12 września 2013

Przestrzenie dialogu. Czy umiemy rozmawiać?

Zapraszamy na dyskusję „Przestrzenie dialogu. Czy umiemy rozmawiać?”, w której udział wezmą dwaj nasi autorzy: ks. prof. Andrzej Draguła (autor książek Bluźnierstwo. Między grzechem a przestępstwem, Copyright na Jezusa i Ocalić Boga) oraz Antoni Libera (ostatnio nakładem WIĘZI ukazał się zbiór opowiadań jego autorstwa Niech się panu darzy). Ponadto wśród panelistów znajdą się: Krzysztof Dorosz, prof. Zofia Rosińska, Zuzanna Radzik.

Spotkanie skonstruowane jest wokół pojęcia dialogu i przyczyn problemów z komunikacją. Paneliści wyjaśnią, jak rozumieją dialog, jakie są warunki jego prowadzenia, jakie postawy uczestników rozmowy są potrzebne, czym są areopagi współczesności oraz jak wierzący i niewierzący mogą inspirować się w poszukiwaniu prawdy?

Panel ten rozpoczyna projekt „Dziedziniec Dialogu” − szereg wydarzeń zainicjowanych przez papieża Benedykta XVI, które mają służyć stworzeniu przestrzeni dialogu wierzących z ateistami, agnostykami i obojętnymi religijnie. Przestrzeń spotkania, rozmowy i wzajemnego słuchania, opartego na szacunku.

Cały program imprez znajduje się na stronie www.dziedziniecdialogu.pl.

12 września 2013, g. 18.00, Warszawa, 1Piętro, ul. Foksal 11

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?