Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 4 października 2013

Kongres Małżeństw 2013

4 października 2013 r. Zbigniew Nosowski będzie promował swoją książkę Parami do nieba podczas III Ogólnopolskiego Kongresu Małżeństw, który w dniach 4–6 październka 2013 r. odbędzie się w Świdnicy. Spotkanie autorskie rozpocznie się o godz. 14.30.

Organizatorzy piszą: „Chcemy razem ze wszystkimi, dla których małżeństwo jest fundamentem szczęścia cieszyć się darem i tajemnicą oblubieńczej więzi kobiety i mężczyzny. Zapraszamy wszystkich, dla których promocja małżeństwa, ochrona prawdy o nim i wspieranie go stanowią zawodowe, ewangelizacyjne i osobiste priorytety do wspólnej radości z małżonkami”.

Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej kongresu.

Nieufność Kościoła wobec małżeństwa zdaje się odchodzić w przeszłość. Rozpoczyna się nowa epoka duchowości chrześcijańskiej – twierdzi Zbigniew Nosowski. Nowatorska wizja uświęcenia poprzez małżeństwo sąsiaduje w jego książce z opisem świętych małżonków z dawnych wieków oraz współczesnych par – kandydatów na ołtarze. Drugie wydanie zostało zmienione i znacznie rozszerzone.

W książce wykorzystano reprodukcje obrazów Ventzislava Piriankova

„To książka wyjątkowa. Nosowski przekonuje do nowej wizji świętości małżeńskiej – pokazuje, że w zwykłej codzienności małżeńskiego życia, także w więzi seksualnej, dzieją się rzeczy nadzwyczajne”.
o. Ksawery Knotz, kapucyn, duszpasterz małżeństw

„Książka ta pozwoliła wielu małżonkom w nowy sposób spojrzeć na swoje życie, a wielu duszpasterzom lepiej zrozumieć, czym jest powołanie chrześcijańskiego małżeństwa. Dziś nie można już mówić o małżeństwie, nie znając Parami do nieba”.
ks. dr Szymon Stułkowski, sekretarz Komisji Duszpasterstwa przy Konferencji Episkopatu Polski

„Czytam tę książkę i myślę: nareszcie, nareszcie. Nareszcie ciało i seks przestają być brudne i niegodne chrześcijanina… Nareszcie miłość do Boga nie wymaga wyrzeczenia się miłości do człowieka… Nareszcie normalnie, wszystko razem, w Jednym”.
Renata Arendt-Dziurdzikowska „Zwierciadło”

Książkę można kupić w naszej księgarni internetowej

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?