Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 3 grudnia 2013

Lista Bergoglio

Już wkrótce nakładem Wydawnictwa Jedność ukaże się książka Lista Bergoglio Nello Scava – poruszające historie ponad stu osób uratowanych przez ks. Bergoglia przed represjami wojskowej junty rządzącej Argentyną w latach 1976–1983. Publikacja objęta jest patronatem WIĘZI.

24 marca 1976 roku. W Argentynie wojsko przejmuje władzę. Rozpoczyna się siedem lat terroru. Wojsko porywa i morduje dziesiątki tysięcy osób: to dramat tzw. desaparecidos – tych, którzy „zniknęli”. W Buenos Aires jezuita Jorge Mario Bergoglio ratuje wszystkich, których może. Ten ksiądz to dzisiejszy papież Franciszek. Teraz ci, którzy zostali przez niego uratowani, wyznają, jak ojciec Jorge po cichu działał na rzecz ich ratowania.

Nello Scavo (ur. w Catanii w 1972 r.) – dziennikarz „Avvenire”, międzynarodowy reporter i dziennikarz śledczy. Zajmował się tematyką zorganizowanej przestępczości i globalnym terroryzmem. Napisał reportaże z najbardziej „zapalnych” stron świata: byłej Jugosławii, południowo-wschodniej Azji, krajów byłego Związku Radzieckiego, Ameryki Łacińskiej, Półwyspu Somalijskiego. Laureat wielu nagród literackich i dziennikarskich.

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?