Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 11 grudnia 2013

Myśląc z Wojtyłą… o człowieku

Druga już debata z cyklu „Myśląc z Wojtyłą…” poświęcona będzie wizji człowieka. W dyskusji udział wezmą: prof. dr hab. Karol Tarnowski (filozof, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego), dr Anna Karoń-Ostrowska (filozof, zastępca redaktora naczelnego „Więzi”) i Wojciech Eichelberger (psycholog, psychoterapeuta, dyrektor Instytutu Psychoimmunologii w Warszawie).

Poezję Andrzeja Jawienia (Karola Wojtyły) czytać będą: Anna Nehrebecka, Andrzej Seweryn.

Spotkanie poprowadzi Bogdan Białek, redaktor naczelny magazynu psychologicznego „Charaktery”, chrześcijański współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.

„Myśląc z Wojtyłą…” to cykl spotkań w Domu Arcybiskupów Warszawskich przygotowujących do kanonizacji bł. Jana Pawła II. Czy aureola, pomniki i hagiografie nie przesłoniły nam osoby Karola Wojtyły-Jana Pawła II, a zwłaszcza jego myśli? Przed kwietniową kanonizacją zapraszamy na cykl comiesięcznych spotkań i dyskusji, które na nowo odsłonią dziedzictwo przyszłego świętego. Chcemy także patrzeć w przyszłość człowieka, Kościoła, Polski, Europy – myśląc z Wojtyłą.

Na cykl „Myśląc z Wojtyłą…” zapraszają: kard. Kazimierz Nycz oraz Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, kwartalnik „Więź”, Centrum Myśli Jana Pawła II, Instytut Papieża Jana Pawła II, Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie, Katolicka Agencka Informacyjna i Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Czy aureola, pomniki i hagiografie nie przesłoniły nam osoby Karola Wojtyły-Jana Pawła II, a zwłaszcza jego myśli? Przed kwietniową kanonizacją zapraszamy na cykl comiesięcznych spotkań i dyskusji, które na nowo odsłonią dziedzictwo przyszłego świętego.

11 grudnia (środa), godz. 18.00, Dom Arcybiskupów Warszawskich, ul. Miodowa 17/19.

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?