Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 15 stycznia 2014

Myśląc z Wojtyłą... o Europie i świecie

Trzecia już debata z cyklu „Myśląc z Wojtyłą...” poświęcona będzie wizji Europy i problemom współczesnego świata.

W dyskusji udział wezmą: o. dr Maciej Zięba OP (filozof i teolog, prezes Instytutu Tertio Millennio, były prowincjał polskich dominikanów), premier Hanna Suchocka (doktor prawa, była premier i była ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej) i dr hab. Marek A. Cichocki (germanista, filozof i politolog, dyrektor programowy Centrum Europejskiego Natolin, współwydawca rocznika „Teologia Polityczna”).

Poezję Andrzeja Jawienia (Karola Wojtyły) czytać będą: Anna Nehrebecka, Andrzej Seweryn.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Kempski, z-ca red. naczelnego telewizji internetowej Foksal Eleven.

„Myśląc z Wojtyłą…” to cykl spotkań w Domu Arcybiskupów Warszawskich przygotowujących do kanonizacji bł. Jana Pawła II. Czy aureola, pomniki i hagiografie nie przesłoniły nam osoby Karola Wojtyły-Jana Pawła II, a zwłaszcza jego myśli? Przed kwietniową kanonizacją zapraszamy na cykl comiesięcznych spotkań i dyskusji, które na nowo odsłonią dziedzictwo przyszłego świętego. Chcemy także patrzeć w przyszłość człowieka, Kościoła, Polski, Europy – myśląc z Wojtyłą.

Na cykl spotkań zapraszają: kard. Kazimierz Nycz oraz Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, kwartalnik „Więź”, Centrum Myśli Jana Pawła II, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie, Instytut Papieża Jana Pawła II i Katolicka Agencja Informacyjna.

15 stycznia (środa), godz. 15.00, Dom Arcybiskupów Warszawskich, ul. Miodowa 17/19.

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?