Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 26 maja 2014

Ukraina: wybory i co dalej?

W imieniu Fundacji im. Stefana Batorego zapraszamy do udziału w spotkaniu „Ukraina 2014. Wybory”, które odbędzie się 26 maja 2014 (poniedziałek), w godz. 12.00-14.30 w siedzibie Fundacji (Warszawa, ul. Sapieżyńska 10a, sala konferencyjna im. Jerzego Turowicza). Spotkanie poprowadzi Bogumiła Berdychowska, redaktor WIĘZI.

Spotkanie rozpocznie przedstawienie wyników monitoringu wyborów prezydenckich na Ukrainie w 2014 roku. Zaprezentują je Piotr Andrusieczko (Misja Ekspercka na wybory prezydenckie na Ukrainie w 2014 roku) i Natalia Lynnyk (Komitet Wyborców Ukrainy).

Następnie odbędzie się dyskusja „Wybory i co dalej?” z udziałem Kosti Bondarenki (Instytut Ukraińskiej Polityki), Wołodymyra Fesenki (Centrum Stosowanych Badań Politycznych Penta) i Ołeksandra Suszko (Fundacja Odrodzenia).

Fundacja Batorego wraz z European Exchange z Niemiec i Stowarzyszeniem Promo-LEX z Mołdawii zorganizowała Międzynarodową Społeczną Misję Ekspercką na wybory prezydenckie na Ukrainie 25 maja 2014. Misji patronują Janusz Onyszkiewicz (były minister obrony narodowej RP, poseł na Sejm RP oraz do Parlamentu Europejskiego) i Werner Schulz (były poseł do Bundestagu, deputowany do Parlamentu Europejskiego). Eksperci z Polski, Hiszpanii, Rosji, Niemiec i Mołdawii wspierają ukraińskie organizacje pozarządowe monitorujące przebieg tegorocznych wyborów prezydenckich: Komitetu Wyborców Ukrainy oraz Obywatelskiej Sieci OPORA.

Dyskusja będzie prowadzona w języku polskim i ukraińskim.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału w spotkaniu do dnia 25 maja 2014, tel.: 22 536 02 00, faks: 22 536 02 20, e-mail: debaty@batory.org.pl

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?