Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 30 maja 2014

99. Zjazd Niemieckich Katolików

„Katolicy nie są głupcami narodu, ale jego wizjonerami” – powiedział biskup Ratyzbony Rudolf Voderholzer, wskazując na rolę katolików w nowoczesnym społeczeństwie. 28 maja w tym bawarskim mieście rozpoczął się 99. Katholikentag, czyli Zjazd Niemieckich Katolików. Jednym z prelegentów będzie Zbigniew Nosowski.

W Zjeździe bierze udział ponad 30 tys. osób. W 92 miejscach zaplanowanych jest ponad 1200 różnych imprez. Jedna trzecia programu to różnego rodzaju spotkania modlitewne, organizowane nierzadko przez zakony czy wspólnoty monastyczne; dwie trzecie stanowią dyskusje panelowe z udziałem polityków, teologów, artystów i naukowców różnych dziedzin.

Zbigniew Nosowski w piątek, 30 maja, o godz. 11.00 weźmie udział w panelu „Freiheit im Wandel – Mittel- und Osteuropa nach 1989” (Wolność w procesie przemian – Europa Środkowo-Wschodnia po 1989 r.), a następnie o godz. 14.00 zabierze głos w dyskusji „Frei und solidarisch? – 25 Jahre nach der Wende im Osten Europas” (Wolni i solidarni – 25 lat po 1989 r.)

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.katholikentag.de

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?