Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 13 czerwca 2014

Laboratorium Idei: Gender

13 czerwca (piątek) o godz. 19:00 w Płockim Domu Darmstadt, przy ul. Stary Rynek 8, odbędzie się panel dyskusyjny z cyklu „Laboratorium idei”. To spotkania, które mają na celu eksplorację nurtów filozoficzno-religijnych, prześwietlanie założeń popularnych „idei”, badanie kontrowersji światopoglądowych. Temat najbliższego spotkania: Gender.

Czy w gender tkwią zasadnicze antropologiczne błędy? Czy jest to ideologia totalnie niebezpieczna, zastępująca determinację płciową dowolnością form? Czy to program przebudowy społeczeństwa? Czy też jest to znaczące studium społeczno-kulturowej tożsamości płciowej?

Zaproszeni Goście:
Marzena Nykiel – absolwentka filozofii i dziennikarstwa KUL oraz podyplomowego studium produkcji filmowej i telewizyjnej w Łódzkiej Szkole Filmowej. Była wydawcą programów publicystycznych i informacyjnych, producentem programów telewizyjnych i kierownikiem produkcji filmowej. Do 28 listopada 2012 r. publikowała w tygodniku „Uważam Rze”.

o. Jarosław Kupczak – dominikanin, teolog, doktor habilitowany, profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, kierownik Katedry Antropologii Teologicznej na Wydziale Teologicznym oraz dyrektor Ośrodka Badań nad Myślą Jana Pawła II Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Justyna Melonowska – doktor filozofii i psycholog, autorka rozprawy doktorskiej poświęconej antropologii płci w myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II, publikuje m.in. w „Tygodniku Powszechnym” i „Więzi”. Członkini Laboratorium WIĘZI.

Debatę poprowadzą: s. Krzysztof Ruciński i Piotr Wyszomirski – psycholog. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie: www.laboratorium-idei.pl. Pytania do prelegentów można przesyłać na adres: laboratoriumidei@chadashim.pl

Spotkanie jest organizowane przez grupę Chadashim przy współfinansowaniu ze środków Urzędu Miasta w Płocku.

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?