Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 29 czerwca 2014

Zaskoczony wiarą

Nakładem wydawnictwa „W drodze”, pod patronatem WIĘZI ukazała się właśnie książka o. Macieja Biskupa OP Zaskoczony wiarą. Między Jerychem a Jerozolimą.

„Kiedy piszę o zaskoczeniu wiarą, to myślę o zaskoczeniu jej osobowym wymiarem spotkania” – mówi ojciec Maciej Biskup. W swej książce rozważa naukę Jezusa – zawartą w zapowiedziach pielgrzymki do Jerozolimy – na którą Jego uczniowie odpowiedzieli szemraniem, z wiarą zaś przyjęli ją ludzie z peryferii, żyjący na obrzeżach Izraela.

Fragment książki:

Jako dzieci Kościoła nie możemy ulec pokusie zamknięcia się w twierdzy, która da nam święty spokój. Miłość nie boi się wychodzić do tego, co inne i obce. […] Jesteśmy posłani – „Idźcie w pokoju Chrystusa” – aby, porwani przez Jego Ducha, wybiec ze znakiem błogosławieństwa, które otrzymaliśmy, tam gdzie jeszcze nie zgromadził się Kościół.

Więcej informacji o książce można znaleźć tutaj

Maciej Biskup OP – dominikanin, święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r. Po studiach magisterskich w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym i doktoranckich z teologii dogmatyczno-fundamentalnej na UAM był m.in. magistrem braci nowicjuszy i studentów oraz redaktorem naczelnym oficyny „W drodze”. Wykładowca Studium Chrześcijańskiego Wschodu w Warszawie. Od 2013 r. przeor klasztoru i proboszcz parafii św. Dominika w Szczecinie. Publikował na łamach „W drodze”, „Więzi”, „Listu” i „Biblii”. Autor książki Ocalić w sercu.

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?