Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 15 lipca 2014

Komitety Obywatelskie 1989-1992

Nakładem Instytutu Studiów Politycznych PAN ukazała się właśnie książka Komitety Obywatelskie 1989-1992. Rdzeń polskiej transformacji, autorstwa wieloletniej redaktorki „Więzi” Inki Słodkowskiej.

„Niniejsza publikacja to obszerna, oparta na olbrzymiej liczbie źródeł monografia, będąca pierwszą na taką skalę próbą uchwycenia olbrzymiego ruchu społecznego, który obok, czy też równolegle, do działań NSZZ „Solidarność” odmienił oblicze Polski. Dotyczy więc wyjątkowego okresu historii naszego kraju, okresu niesłychanie „gęstego” w wydarzenia; okresu, w którym działo się bardzo wiele, bardzo szybko i w bardzo wielu miejscach jednocześnie. Autorka przedstawia jedynie wybrany obszar zmieniającej się polskiej rzeczywistości, jest to jednak obszar o decydującym znaczeniu dla wszystkich polskich przemian pierwszego okresu transformacji” (Z recenzji prof. dr hab. Marka Ziółkowskiego).

Fragmenty książki przeczytać można w aktualnej „Więzi”.

Komitety Obywatelskie 1989-1992 to kolejna pozycja serii wydawniczej Archiwum Partii Politycznych Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk, w której publikowane są zbiory dokumentów i opracowania, odnoszące się do kolejnych wyborów parlamentarnych i prezydenckich w Polsce.

Więcej informacji o książce można znaleźć tutaj

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?