Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 2 października 2014

Karol Wojtyła Fellowship - nowy semestr

Centrum Myśli Jana Pawła II ogłasza nabór na jesienno-zimowy semestr programu Karol Wojtyła Fellowship. KWF to cykl seminariów i tutoring naukowy. Organizatorzy zapewniają, że seminaria oferują studentom to, czego nie daje współczesny uniwersytet – udział w fascynującej intelektualnej przygodzie poszukiwania odpowiedzi na pytania dotyczące Boga oraz relacji łączącej naukę i wiarę.

W seminariach uczestniczą studenci, doktoranci i wszyscy zainteresowani. Mogą uczestniczyć w szkoleniach z pisania grantów, master class z wybitnymi naukowcami z całego świata i konferencjach. Małe grupy i indywidualne podejście wykładowców do studentów dają możliwość nauki w relacji mistrz–uczeń. Do tej pory program ukończyło ponad 150 osób.

Dodatkową ofertę stanowi program FELLOWS kierowany corocznie do 10 osób, uczestniczących w organizowanych dla nich rocznym seminarium, masterclasses oraz szkoleniach. Studenci z pomocą tutora piszą esej. Biorą też udział w wyjeździe integracyjnym, jednej ze szkół letnich (w Żmiącej albo Granadzie) i wyjeździe podsumowującym roczną pracę.

Karol Wojtyła Fellowship podzielone jest na dwa semestry: jesienno-zimowy i letni. Nabór do programu FELLOWS odbywa się na początku roku akademickiego: wrzesień/październik, natomiast na seminaria KWF w dwóch semestrach – wrzesień/październik oraz luty. Program jest bezpłatny.

Rekrutacja na semestr jesienno-zimowy trwa do 15 października.

Szczegółowy plan zajęć można znaleźć na stronie Centrum Myśli Jana Pawła II, wśród tegorocznych wykładowców znajduje się redaktorka „Więzi” Anna Karoń-Ostrowska, która poprowadzi seminarium pt. „Filozofia dialogu – inspiracje chrześcijańskie”.

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?