Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 3 listopada 2014

Uwolnić Asię Bibi

16 października 2014 Sąd drugiej instancji w Lahaur potwierdził dotychczasowy wyrok wydany na Asię Bibi, która w listopadzie 2010 roku została skazana na karę śmierci przez powieszenie na podstawie tzw. prawa przeciwko bluźnierstwu.

W internecie można już oglądać trailer filmu Uwolnić Asię Bibi (patrz tutaj) autorstwa Macieja Grabysa, dziennikarza i reportażysty TVP oraz Michała Króla z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu”. Zdjęcia do filmu były realizowane w maju 2014 w Pakistanie, Francji i Włoszech. W filmie wystąpiła rodzina Asii Bibi, prawnicy, dziennikarze i przyjaciele zaangażowani w sprawie jej uwolnienia a także Anne Isabelle Tollet, dziennikarka, autora książki Bluźnierstwo, która jako pierwsza nagłośniła historię Asii Bibi.

Jak podaje KAI, twórcy filmu planują dużą międzynarodową akcję w sprawie uwolnienia Asii Bibi. Chcą ponownie zainteresować jej sprawą polityków w Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych. Pokazy filmu planowane są w Parlamencie Europejskim, a także we Francji i Hiszpanii. W Polsce reportaż o Asii wyemituje TVP Kraków, a cały film na DVD wyda Dom Wydawniczy Rafael. W ramach kina objazdowego planowane są spotkania i dyskusje w całym kraju.

Przypominamy, że na stronie portalu CitizenGO można podpisać się pod petycją o uwolnienie Asii Bibi: kliknij tutaj.

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?