Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 18 stycznia 2015

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Od 18 do 25 stycznia obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, w tym roku pod hasłem „Jezus rzekł do Samarytanki: «Daj mi pić!»”. W tym czasie w świątyniach w całym kraju organizowane są nabożeństwa, na które zapraszani są przedstawiciele bratnich Kościołów.

Materiały do obchodów tegorocznego Tygodnia Modlitw przygotowali tym razem chrześcijanie z Brazylii, skupieni w różnych organizacjach ekumenicznych. Polską wersję materiałów przygotował po raz osiemnasty ekumeniczny zespół redakcyjny, powołany przez Komisję ds. Dialogu między Polską Radą Ekumeniczną a Konferencją Episkopatu Polski.

Nabożeństwo centralne Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan odbędzie się w niedzielę, 25 stycznia, o godz. 16.00 w katedrze opolskiej. Wezmą w nim udział członkowie Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Ekumenizmu, biskupi metropolii katowickiej Kościoła rzymskokatolickiego oraz biskupi prawosławni i ewangeliccy. Kazanie wygłosi bp Marian Niemiec, biskup diecezji katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

Plan wydarzeń w Warszawie można znaleźć tutaj.

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?