Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 17 marca 2015

Adlojada 2015

Adlojada

Od 17 do 20 marca w Szczecinie już po raz trzeci będą odbywały się Dni Kultury Żydowskiej Adlojada, w tym roku pod hasłem „Kultura i prawo”. 19 marca o 18.00 na Uniwersytecie Szczecińskim będzie miała miejsce debata „Uniwersytet otwarty” – zainspirowana nowym numerem „Więzi” – z udziałem Zbigniewa Nosowskiego oraz autorów wiosennego numeru – prof. Marii Czerepaniak-Walczak i Ingi Iwasiów.

W programie przewidziane są debaty na temat pojmowania prawa w rozmaitych obszarach kultury. Filozofowie rozprawiać będą między innymi o statusie hermeneutyki prawnej, o oddziaływaniu współczesnych prądów umysłowych na doktryny prawne, o relacjach między prawem religijnym i prawem świeckim, o wpływie kultury masowej na wyobraźnię prawną.

W wydarzeniach Dni Kultury Żydowskiej Adlojada uczestniczyć będą przedstawiciele różnych dyscyplin i specjalności naukowych z kilku ośrodków akademickich z kraju i z zagranicy. W ramach festiwalu odbędą się ponadto spotkania z okazji 40. rocznicy śmierci Hannah Arendt, wybitnej intelektualistki, której twórczość wywołała kilka debat istotnych dla kultury europejskiej XX wieku.

Cały program Adlojady można znaleźć na stronach organizatora, Muzeum Narodowego w Szczecinie oraz na Facebookowym profilu wydarzenia.

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?