Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 20 kwietnia 2015

Czy można obrazić Boga?

Miesięcznik „W drodze” zaprasza na 500 minut o Kościele i świecie – cztery spotkania w czterech miastach z okazji wydania 500 numeru miesięcznika! Cykl otworzy dyskusja pt. „Bluźnierstwo – kicz – prowokacja. Czy można obrazić Boga?” z udziałem dwóch redaktorów „Więzi”: Jerzego Sosnowskiego i ks. Andrzeja Draguły.

Jerzy Sosnowski – ur. 1962. Z wykształcenia historyk literatury; pisarz, eseista, dziennikarz radiowej „Trójki”, gdzie jest kierownikiem redakcji publicystyki. Członek redakcji „Więzi” oraz Zespołu Laboratorium „Więzi”. Zasiada w Radzie Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauk (wybrany na kadencję 2011-2014). Wydał m.in. Śmierć czarownicy, Ach, Szkice o literaturze i wątpieniu, Apokryf Agłai, Wielościan, Prąd zatokowy, Tak to ten, Czekanie cudu, Instalacja Idziego, a ostatnio Spotkamy się w Honolulu i Wszystko zależy od przyimka. Mieszka w Warszawie.

Andrzej Draguła – ur. 1966. Ksiądz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Dr hab. teologii, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, kierownik Katedry Teologii Pastoralnej, Liturgiki i Homiletyki na Wydziale Teologicznym USz, publicysta. Dyrektor Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein w Zielonej Górze. Członek redakcji „Więzi” i Rady Naukowej Laboratorium „Więzi”. Członek Zespołu do spraw Kompetencji Kulturowych Kościoła przy Narodowym Centrum Kultury. Stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”. Autor książek Eucharystia zmediatyzowana. Teologiczno-pastoralna interpretacja transmisji Mszy Świętej w radiu i telewizji, Ocalić Boga. Szkice z teologii sekularyzacji, Copyright na Jezusa. Język, znak, rytuał między wiarą a niewiarą i Bluźnierstwo. Między grzechem a przestępstwem. Wkrótce nakładem Wydawnictwa „Więź” ukaże się jego nowa książka Emaus. Tajemnice dnia ósmego. Mieszka w Zielonej Górze.

20 kwietnia o 18:00
aula o. Jacka Woronieckiego OP
klasztor dominikanów na Służewie
ul. Dominikańska 2, Warszawa

WSTĘP WOLNY

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?