Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 6 maja 2015

Spotkanie wokół książki „Nie stracić wiary w Watykanie”

Klub Inteligencji Katolickiej w Toruniu serdecznie zaprasza na prezentację oraz promocję książki „Nie stracić wiary w Watykanie. Ze Stefanem Frankiewiczem rozmawia Cezary Gawryś”. Spotkanie odbędzie się 6 maja 2015 r. (środa) o godz.17.00 w Centrum Dialogu Społecznego, ul. Łazienna 22 w Toruniu. Rozmowę z autorami oraz dyskusję poprowadzi dr Michał Białkowski. W trakcie spotkania będzie możliwość nabycia książki w promocyjnej cenie.

Stefan Frankiewicz, ur. 1940, doktor nauk humanistycznych, historyk literatury, wydawca dzieł Jerzego Lieberta. W latach sześćdziesiątych XX w. sekretarz Klubu Inteligencji Katolickiej w Toruniu, działacz Duszpasterstwa Akademickiego OO. Jezuitów w Toruniu, doktorant prof. Konrada Górskiego. Od 1970 r. w redakcji „Więzi”. W latach 1979–1989 redaktor polskiej edycji „L’Osservatore Romano” w Watykanie. Po powrocie do kraju redaktor naczelny „Więzi’ (1989–1995) i doradca w MSZ ds. kontaktów z Watykanem, następnie ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej oraz przy Suwerennym Rycerskim Zakonie Szpitalników Św. Jana z Jerozolimy, z Rodos i z Malty (1995–2001). Mieszka w Warszawie.

Cezary Gawryś, ur. 1947, dziennikarz, publicysta i tłumacz. Studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim i teologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W latach 1972–1976 redaktor w tygodniku „Literatura”, od 1976 r. w redakcji „Więzi”, w latach 1995–2001 redaktor naczelny. Autor zbioru reportaży „Ścieżki ocalenia” (1997), współautor książki „Męska rozmowa. Chrześcijanie a homoseksualizm” (2003) oraz „Nie stracić wiary w Watykanie”. Wraz z Katarzyną Jabłońską przygotował książki „Między konfesjonałem a kozetką” oraz „Wyzywająca miłość. Chrześcijanie a homoseksualizm”. Mieszka w Warszawie.

Więcej o książce „Nie stracić wiary w Watykanie” mona przeczytać na stronach naszej księgarni internetowej.

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?