Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 2 października 2015

„Polityka bezpieczeństwa Ukrainy” - konferencja

Fundacja im. Stefana Batorego zaprasza do udziału w konferencji „Polityka bezpieczeństwa Ukrainy”, która odbędzie się 2 października 2015 (piątek), w godz. 10.00-14.15 w siedzibie Fundacji. Pierwszą sesję w czasie konferencji poprowadzi Bogumiła Berdychowska, redaktor „Więzi”.

Ukraina na nowo tworzy swą politykę bezpieczeństwa. Obecny prezydent i rząd mówią o ukraińskich aspiracjach do członkostwa w NATO i UE. Zmienia się sama definicja polityki bezpieczeństwa i wyzwania stojące przed państwami. O skali nowych wyzwań świadczyć może wojna hybrydowa trwająca obecnie na wschodzie Ukrainy. Klasycznie rozumiana polityka obronna, jak i polityka zagraniczna nie wystarczają do radzenia sobie z podobnymi konfliktami.

Podczas konferencji chcemy rozmawiać o polityce obronnej i zagranicznej, ale także o bezpieczeństwie gospodarczym, informacyjnym itp.. O wyzwaniach, przed jakimi stoi obecnie Ukraina. A także o tym co wydarzenia na Wschodzie oznaczają dla Polski i jej bezpieczeństwa. Konferencja odbędzie się po polsku i ukraińsku.

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu do 1 października 2015, tel.: 22 536 02 00, faks: 22 536 02 20, e-mail: debaty@batory.org.pl

Sesja I: Polityka zagraniczna i obronna 10.00 – 12.00
Paneliści: Wołodymyr Fesenko Aliona Hetmańczuk, Jurij Łucenko, Jewgenij Magda
Komentarz: Przemysław Żurawski vel Grajewski
Prowadzenie: Bogumiła Berdychowska

Sesja II: Bezpieczeństwo gospodarcze, informacyjne... 12:15 – 14:15
Paneliści: Mychajło Honczar, Ihor Hryniw, Oksana Prodan, Wiktoria Wójcicka
Komentarz: Marcin Święcicki (do potwierdzenia)
Prowadzenie: Mirosław Czech

2 października, godz. 10.00-14.15
Warszawa, ul. Sapieżyńska 10a,
sala konferencyjna im. Jerzego Turowicza

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?