Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 28 września 2015

Katoliczki i kwestia kobieca - edycja druga

Zapraszamy serdecznie do udziału w drugiej edycji seminarium „Katoliczki i kwestia kobieca”, które w roku akademickim 2015/2016 prowadzić będzie Laboratorium WIĘZI. Seminaria odbywać się będą raz w miesiącu w redakcji kwartalnika „Więź” przy ul. Trębackiej 3 w Warszawie. Na chętnych czeka 20 miejsc. Wysoki poziom merytoryczny seminarium gwarantuje zespół pod kierunkiem politolożki, dr Marty de Zunigi.

W tym roku proponujemy naszym seminarzystkom dwie przeplatające się ścieżki: teologiczną i społeczną. W ramach pierwszej będziemy poznawać sylwetki kobiet, które dzięki swojemu intelektowi, działaniu i postawie do dziś są inspiracją dla kolejnych pokoleń katoliczek. Wśród naszych bohaterek są m.in. Dorothy Day, Catherine Doherty, Hanna Arendt czy Natalia Tułasiewicz.

Ścieżka druga to przede wszystkim dyskusje o bieżących problemach społecznych kobiet. W każdym spotkaniu będą uczestniczyli eksperci, którzy będą służyli nam swoją wiedzą i doświadczeniem oraz pomogą wypracować postulaty zmian w interesujących dla nas kwestiach.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 6 października o godz. 18.00 i nosi tytuł „Aktywność społeczna katoliczek i strategia walki o równouprawnienie kobiet”. Naszym gościem będzie dr Magdalena Gawin, która wygłosi krótki wykład, a potem włączy się w dyskusję. Spotkanie poprowadzi dr Marta de Zuniga.

Na seminarium można zapisywać się do niedzieli, 4 października, do godz. 23.59, wysyłając maila na adres: ewa.karabin@wiez.pl

Seminaria są bezpłatne. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Pierwsze spotkanie odbędzie się 6 października o godz. 18.00
redakcja kwartalnika „Więź”
ul. Trębacka 3 w Warszawie

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?