Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 10 grudnia 2015

Spotkanie autorskie z Jerzym Sosnowskim

W ramach festiwalu „Puls literatury” 10 grudnia o godz. 18.00 rozmowę z Jerzym Sosnowskim na temat jego ostatniej książki „Co Bóg zrobił szympansom?” poprowadzi Przemysław Owczarek. Książka ukazała się pod patronatem kwartalnika „Więź”.

O jakim zjawisku mówimy, używając słowa „religia”? Dlaczego niektórzy ludzie Boga nie potrzebują? Czym jest dzisiejszy zamęt, czyli równoczesne „ożywienie” i „agonia” religijności? Na czym polega wiara bez Kościoła: marzenie o spokojnym wyznawaniu wiary bez irytującego współwyznawcy, drażniącego kaznodziei, kontrowersyjnego biskupa? Co może się kryć za fascynacją Judaszem? Czy sztuka to córka religii?

Zbiór esejów Jerzego Sosnowskiego to napisana z dużą kulturą i wyczuciem pasjonująca próba spojrzenia na naszą współczesność przez pryzmat wszystkiego, co łączy się z wiarą i religią.

Jerzy Sosnowski — pisarz, eseista, dziennikarz Programu Trzeciego Polskiego Radia. Członek Rady Języka Polskiego. Wydał m.in. „Ach”, „Szkice o literaturze i wątpieniu”, „Apokryf Agłai”, „Wielościan”, „Instalacja Idziego”, „Wszystko zależy od przyimka”, ostatnio ukazały się: „Spotkamy się w Honolulu” i „Co Bóg zrobił szympansom?”. Należy do redakcji „Więzi” i Zespołu Laboratorium „Więzi”. Mieszka w Warszawie.

10 grudnia, godz. 18.00
Dom Literatury w Łodzi (Roosevelta 17)

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?