Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 15 grudnia 2015

Premiera książki Andrzeja Wielowieyskiego

Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie i Wydawnictwo Agora zapraszają 15 grudnia (wtorek) o godz. 18.30 na spotkanie z Andrzejem Wielowieyskim z okazji ukazania się jego autobiografii zatytułowanej „Losowi na przekór”. Książka objęta jest patronatem „Więzi”.

Wspomnienia Andrzeja Wielowieyskiego to opowieść świadka i uczestnika niezliczonych wydarzeń z najnowszej historii Polski, zaczynając od lat 30. XX wieku. Autor mówi:

„Chciałbym opowiedzieć przede wszystkim o losach polskiej inteligencji w tragicznych, wyniszczających ją latach II wojny światowej i w czasie powojennego ujarzmienia przez sowiecki komunizm - i o niezwykłym jej odtwarzaniu w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Dzięki temu mogła powstać szansa skutecznej walki o wyzwolenie i niepodległość. Nadchodził czas przełomów, kiedy miały się decydować losy narodu, a nawet całego komunistycznego bloku i w konsekwencji jednoczącej się Europy.

Opowiem te fragmenty i incydenty mojego życia, które były historycznie ważne, w których byłem z wieloma przyjaciółmi i kolegami zaangażowany i które pozwalają lepiej zrozumieć dlaczego nam się udało. Istotnym sensem historii jest bowiem zrozumienie przyczyn tego niezwykłego zjawiska - odradzania się polskiej inteligencji. Szczególnie ważne było w tym przypadku kształtowanie się w Polsce niezależnych środowisk społecznych, które były w stanie inspirować i inicjować wolę społecznego oporu i zmian”.

Rozmowę z autorem poprowadzi prof. Andrzej Friszke

Na spotkaniu będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie.

15 grudnia, wtorek, godz. 18.30
Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie
ul. Freta 20/24A

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?