Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 7 lutego 2016

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa w Polsce

Gdański oddział Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich zaprasza do uczestnictwa w obchodach Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa w Polsce, który odbędzie się w dniach 7–14 lutego 2016 roku. W dyskusji otwierającej Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa wezmą udział członkowie Laboratorium „Więzi”: Zbigniew Nosowski, Maria Rogaczewska, Marek Rymsza oraz Monika Waluś. Z przyjemnością informujemy, że jedną z inspiracji dla Organizatorów był raport Laboratorium „Więzi” pt. „Małżeństwo: reaktywacja”, opublikowany w numerze 11–12/2009, który był pierwszą pogłębioną analizą fenomenu małżeństwa, nieodwołującą się do argumentów teologicznych. „Więź” jest także patronem medialnym obchodów.

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa to społeczna kampania promująca wartość tej szczególnej, komplementarnej więzi kobiety i mężczyzny. Obecnie Marriage Week działa już w 22 krajach na 4 kontynentach i corocznie w dniach 7-14 lutego organizuje imprezy wspierające tą inicjatywę. Z inicjatywy gdańskiego oddziału Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich obchody odbędą się po raz drugi także w Polsce.

Wśród atrakcji Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa w Polsce znajdują się warsztaty, bale, debaty, projekcje filmowe, spacery i wiele innych. Tydzień Małżeństwa ma motywować społeczeństwo i specjalistów do promocji kultury małżeńskiej, ale także być okazją do osobistego pogłębienia i wymiany doświadczeń w zakresie budowania relacji małżeńskiej. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są nie tylko małżonkowie, ale również single, narzeczeni, czy osoby duchowe.

Cały program obchodów dostępny jest pod tym adresem. Na większość wydarzeń obowiązuje rejestracja, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

Więcej szczegółów dostępnych jest na oficjalnej stronie wydarzenia.

Ceremonia otwarcia: 7 lutego 2016 r. godz. 15.

Gdzie: Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?