Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 21 lutego 2016

Społeczeństwo myślące

W ramach cyklu wydarzeń pt. „Społeczeństwo Myślące”, organizowanego przez parafię pw. Wszystkich Świętych w Poznaniu, w najbliższą niedzielę 21 lutego odbędzie się wykład członka redakcji kwartalnika „Więź” ks. Andrzeja Draguły zatytułowany „Co Kościół ma do zaoferowania światu?”. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu, które rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 12.

Po Mszy Świętej odbędzie się konferencja księdza Draguły, natomiast oprawę muzyczną zapewni Chór Teatru Wielkiego w Poznaniu pod dyr. Mariusza Otty.

ks. Andrzej Draguła - ur. 1966. Ksiądz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Dr hab. teologii, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego, kierownik Katedry Teologii Pastoralnej, Liturgiki i Homiletyki na Wydziale Teologicznym US, prof. Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, kierownik Katedry Komunikacji Religijnej PWT, dyrektor Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein w Zielonej Górze. Publicysta, członek Rady Naukowej Laboratorium „Więzi” i redakcji „Więzi”. Autor książek „Eucharystia zmediatyzowana. Teologiczno-pastoralna interpretacja transmisji Mszy Świętej w radiu i telewizji”, „Ocalić Boga. Szkice z teologii sekularyzacji”, „Copyright na Jezusa. Język, znak, rytuał między wiarą a niewiarą”, „Bluźnierstwo. Między grzechem a przestępstwem” i „Emaus. Tajemnice dnia ósmego”. Członek Zespołu do spraw Kompetencji Kulturowych Kościoła przy Narodowym Centrum Kultury. Uprawia „teologię na peryferiach”. Prowadzi blog Mój komentarz do wszystkiego na stronie www.laboratorium.wiez.pl. Świetnie gotuje.

Więcej informacji na temat tego cyklu znajdą Państwo na stronie poznańskiej parafii pw. Wszystkich Świętych.


Nazwa wydarzenia: Społeczeństwo myślące - wykład ks. Andrzeja Draguły pt. „Co Kościół ma do zaoferowania światu?”
Data i miejsce wydarzenia: 21 lutego 2016 r. godz. 12 (Msza Święta); parafia pw. Wszystkich Świętych w Poznaniu

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?