Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 2 marca 2016

Wiara na rozdrożu: skandal?

Zachęcamy Państwa do uczestnictwa w debatach z cyklu „Wiara na rozdrożu”, prowadzonych przez redaktora „Więzi” Sebastiana Dudę w ramach festiwalu „Gorzkie Żale/Nowe Epifanie”. Najbliższa z nich o podtytule „Skandal?” odbędzie się w najbliższą środę, 2 marca o godzinie 19, weźmie w niej udział m.in. ks. Andrzej Draguła, kolejny z naszych autorów.

Festiwal „Gorzkie Żale”, organizowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II, odbywa się rokrocznie w okresie Wielkiego Postu. Zdążył już zapisać się na trwałe w kulturowy krajobraz Warszawy, dając swoim uczestnikom możliwość konfrontacji świata kultury i sztuki ze światem duchowości i religii. Obok tradycyjnych spektaklów teatralnych oferuje widzom także inne, nowoczesne formy sceniczne, jak również projekcje filmowe oraz debaty i spotkania.

Debaty z cyklu „Wiara na rozdrożu” odbywają się w festiwalowe środy w Barze Studio w Warszawie o godz. 19. Ich prowadzącym jest Sebastian Duda, który zaprasza gości oraz uczestników do dyskusji na kontrowersyjne tematy z pogranicza kultury i religii. W najbliższą środę, 2 marca, rozmowa dotyczyć będzie obecności krzyża i symboli religijnych w przestrzeni publicznej, jak również w pracach współczesnych artystów. Obok ks. Andrzeja Draguły uczestniczyć w niej będą: Hanna Wróblewska (Zachęta Narodowa Galeria Sztuki) oraz Mikołaj Mikołajczyk (tancerz, choreograf).

Strona wydarzenia na Facebooku
Nazwa wydarzenia: Wiara na rozdrożu: skandal?
Data i miejsce wydarzenia: Środa, 2 marca 2016 r.; Bar Studio w Warszawie

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?