Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 16 marca 2016

Seksualizacja kobiet w przestrzeni publicznej

Katoliczki i kwestia kobieca

Z radością informujemy, że kolejne spotkanie drugiego semestru seminarium Katoliczki i kwestia kobieca odbędzie się w najbliższą środę, 16 marca, o godz. 18.00 w siedzibie redakcji „Więzi” przy ul. Trębackiej 3. Spotkanie nosi tytuł „Seksualizacja kobiet w przestrzeni publicznej”, a naszym gościem będzie Anna Bućkowska – pedagog i psycholog, członek zarządu Stowarzyszenia Twoja Sprawa. Jest wciąż przewidzianych kilka miejsc dla wolnych słuchaczy, których prosimy o potwierdzenie obecności wysłane na adres mailowy Laboratorium „Więzi”.

Stowarzyszenie Twoja Sprawa od 2008 roku podejmuje działania przeciwko seksualizacji kobiet w reklamie, marketingu i mediach. Organizuje akcje konsumenckie, by upowszechniać świadomość realnych zagrożeń płynących ze zjawiska seksualizacji, wulgarności oraz naruszenia dobrych obyczajów. Celem STS jest ochrona dzieci i młodzieży przed pornobiznesem, który przenika do głównego nurtu mediów i kultury. Do swoich działań zaprasza konsumentów, którzy sprzeciwiają się przedmiotowemu traktowaniu człowieka.

Przypominamy, że w tym roku proponujemy naszym seminarzystkom dwie przeplatające się ścieżki: teologiczną i społeczną. W ramach pierwszej będziemy poznawać sylwetki kobiet, które dzięki swojemu intelektowi, działaniu i postawie do dziś są inspiracją dla kolejnych pokoleń katoliczek. Wśród naszych bohaterek są m.in. Dorothy Day, Catherine Doherty, Hanna Arendt czy Natalia Tułasiewicz.

Ścieżka druga to przede wszystkim dyskusje o bieżących problemach społecznych kobiet. W każdym spotkaniu będą uczestniczyli eksperci, którzy będą służyli nam swoją wiedzą i doświadczeniem oraz pomogą wypracować postulaty zmian w interesujących dla nas kwestiach.

Najbliższe spotkanie:
środa, 16 marca, godz. 18.
redakcja „Więzi”, ul. Trębacka 3 w Warszawie

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?