Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 23 marca 2016

Marzec '68 oczami uczestników

W najbliższą środę, 23 marca, zapraszamy do warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej na spotkanie pt. „Marzec '68 oczami uczestników”. Z okazji 48. rocznicy wydarzeń marcowych opowiedzą o nich ich ówcześni uczestnicy: prof. Karol Modzelewski oraz prof. Andrzej Friszke, redaktor kwartalnika „Więź”. Początek o godzinie 17.30.

Rok 1968 przyniósł olbrzymie przesilenie w całej Europie: praska wiosna rozpoczęła proces demokratyzacji i liberalizacji Czechosłowacji, protesty studenckie we Francji stały się symbolem rewolucji obyczajowej, natomiast w Polsce doszło do silnych napięć między ówczesną ekipą rządzącą i środowiskiem studenckim oraz inteligenckim. Antysemicka polityka Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej doprowadziła do zastraszenia i wydalenia z kraju licznych Polaków narodowości żydowskiej. 48 lat po tych wydarzeniach ich uczestnicy, dziś cenieni profesorowie historii, spotkają się z publicznością w siedzibie warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej.

Strona wydarzenia na Facebooku
Nazwa wydarzenia: Marzec '68 oczami uczestników. Spotkanie z prof. Karolem Modzelewskim. Prowadzenie: prof. Andrzej Friszke
Data i miejsce: 23 marca, Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?