Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 1 kwietnia 2016

Światowe Dni Młodzieży. Źródła i rozwój idei

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim zapraszają w dniach 1-2 kwietnia do Krakowa na konferencję dotyczącą rozwoju idei Światowych Dni Młodzieży. Wśród polskich i zagranicznych prelegentów znajdzie się m.in. ks. Andrzej Draguła, redaktor WIĘZI, który opowie o ŚDM jako festiwalu religijnym.

Wśród gości konferencji znajdą się także takie postaci jak kardynał Stanisław Ryłko, p. Marcello Bedeschi, p. Mimmo Muolo, p. prof. Yago de la Cierva Alvarez de Sotomayor.

Światowe Dni Młodzieży, których tegoroczna edycja odbędzie się w lipcu w Krakowie, to tradycja zapoczątkowana w 1985 roku przez papieża Jana Pawła II. Zaproponował on, aby rokrocznie zachęcać młodzież do spotykania się w szerokim gronie wraz ze swoimi katechetami, osobami konsekrowanymi oraz biskupami, aby dać wyraz swojej wiary w Chrystusa. Dodatkowo raz na dwa – trzy lata spotkania odbywają się w gronie międzynarodowym przy udziale papieża w wyznaczonym przez niego miejscu. Podczas ŚDM w 2013 roku w Rio de Janeiro Franciszek wyznaczył Kraków jako miejsce kolejnego spotkania.

Informacja o wydarzeniu na stronie Franciszkańska 3
Nazwa wydarzenia: Światowe Dni Młodzieży. Źródła i rozwój idei
Data wydarzenia: 1-2 kwietnia 2016 r.

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?