Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 18 kwietnia 2012

Nowa książka ks. Andrzeja Draguły: „Copyright na Jezusa”

W kwietniu nakładem Wydawnictwa WIĘŹ ukazała się nowa książka ks. Andrzeja Draguły Copyright na Jezusa, w której autor pokazuje, że na styku sacrum i profanum, w spotkaniu wiary i niewiary rozgrywają się rzeczy zaskakujące, czasami wręcz szokujące.

Odtwarzacz mp3 w kształcie krzyża i świece „o zapachu Chrystusa”. Msza „odprawiana” w teatrze i mecze piłki nożnej mające w sobie coś z religijnego rytuału. Takie niezwykłe zjawiska, a także wiele innych przykładów zaskakującego wykorzystania symboliki religijnej przywołuje ks. Andrzej Draguła, szukając miejsca religii w modernizującym się społeczeństwie.

Ks. Andrzej Draguła – ur. 1966. Ksiądz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Dr hab. teologii, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, kierownik Katedry Teologii Pastoralnej, Liturgiki i Homiletyki na Wydziale Teologicznym USz, publicysta. Wicedyrektor Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. Edyty Stein w Zielonej Górze. Członek Rady Naukowej Laboratorium WIĘZI. Autor książek Eucharystia zmediatyzowna. Teologiczno-pastoralna interpretacja transmisji Mszy Świętej w radiu i telewizji i Ocalić Boga. Szkice z teologii sekularyzacji. Mieszka w Zielonej Górze.

Na stronie Laboratorium WIĘZI prowadzi blog Mój komentarz do wszystkiego.

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?