Wydarzenia

powrót

Data wydarzenia: 11 maja 2012

Laboratorium filmowe z PLANETE+ DOC

W dniach 11-20 maja w Warszawie trwa PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL – jeden z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych w Europie. Laboratorium WIĘZI chce włączać się w debatę o ważnych zjawiskach kulturowych świata, dlatego w tych dniach na stronie Laboratorium WIĘZI działa specjalny wideoblog „Laboratorium filmowe z PLANETE+ DOC”, gdzie codziennie zamieszczane są recenzje z najciekawszych festiwalowych filmów.

Festiwal PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL (dawniej Planete Doc Review) to wydarzenie, które kształtuje opinie i inspiruje do głębszej refleksji nad kondycją świata. W 2011 w warszawskiej Kinotece imprezę odwiedziło ponad 30000 widzów, co plasuje festiwal na 3. miejscu pod względem popularności wśród europejskich festiwali filmów dokumentalnych.

PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL odbędzie się w dniach 11-20 maja w stołecznych kinach: Kinoteka, Luna i Kino.Lab oraz w dniach 11-13 maja w ramach „Weekendu z cyfrowym PLANETE DOC" w kinach studyjnych w ponad 20 miastach w Polsce. Dodatkowo, w dniach 14–20 maja we Wrocławiu odbędzie się specjalnie rozbudowana edycja festiwalu, w ramach której pokazane zostanie ok. 40 filmów z tegorocznej edycji festiwalu, a wybrany tytułom będą towarzyszyć debaty i spotkania z twórcami.

Zapraszamy do kin i śledzenia naszego wideobloga!

powrót

Bez Ciebie nie przetrwa WIĘŹ! Jak możesz pomóc?